Команда Ківерцівської «Школи безпеки та виживання» «ТИВЕР» учасник Всеукраїнського молодіжного форуму

s3EERArO9yAЗ 20 по 23 квітня у місті Київ, відбувся Всеукраїнський форум “Молодь – за безпечний світ”. Завдяки ВГДР “Школа Безпека” вдалося зібрати молодь із усіх куточків України, таким чином відбулося об’єднання молоді із Заходу до Сходу.

 

Метою форуму було виховання патріотизму, утвердження національно-патріотичної і громадянської свідомості дітей та молоді; посилення уваги суспільства й світової спільноти до проблем подолання наслідків техногенної катастрофи, вшанування героїв-рятувальників, які загинули при ліквідації аварії на ЧАЕС, та героїв АТО, формування ціннісних орієнтирів; духовності, моральності та загальнолюдських якостей у підростаючого покоління; сприяння соціальній активності та ініціативності молоді, обмін досвідом діяльності молодіжних організацій.

Організаторами заходу є Міністерство молоді та спорту України, Департамент освіти і науки, молоді та спорту КМДА, Всеукраїнський громадський дитячий рух “Школа Безпеки”. Форум відбувався за сприяння ДСНС України, ТОВ Червоного хреста, ІДУЦЗ та Інституту проблем виховання НАПН України.
Завдяки організаторам форуму молоді вдалося поспілкуватися з ліквідаторами аварії на ЧАЕС, пережити разом з розповідаючи ті жахливі моменти трагедії. Також керівники форуму не обійшли осторонь подій, котрі відбуваються на Сході країні, адже вдосталь випускників “Школи безпеки” захищали та захищають нашу неньку.
На відкритті форуму були присутні: заступник начальника Головного управління Юрій Некоз, учасник ліквідації наслідків ліквідації аварії на ЧАЕС, начальник Дніпровського районного управління ДСНС України у м. Києві Ігор Шилохвост, заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, Микола Ляхович з відділу Національно-патріотичне виховання та інші.

    Від молодого покоління виступив ківерчанин Максим Музичук, курсант 1 курсу Лівівського університету безпеки  життєдіяльності.
Після офіційної церемонії юні рятувальники зі “Школи безпеки” продемонстрували свої уміння в пожежно-рятувальній справі. Умови, як в реальності – справжній вогонь, справжній дим, справжня висота і необхідність якнайскоріше впоратись із завданням. Під час показових виступів вихованці “Школи безпеки” бездоганно впорались із ліквідацією умовної пожежі, оперативно врятували потерпілого із зони зараження, професійно і безстрашно евакуювали умовно травмованих громадян із вікна 3-го поверху та продемонстрували високі уміння з надання першої медичної допомоги постраждалим.

     Тридцять років минуло з дня страшної та незрозумілої багатьом звістки. Чорнобиль – синонім нещастя. Четвертий реактор – знамення біди. Прип’ять – самотня вдова, що блукає між забутими будинками, ллє сльози, що стають рікою. Кличе своїх дітей, а вони, осиротілі, силою забрані з дому, вже давно знайшли прихисток на інших просторах. Чорний радіоактивний птах розправив крила на півночі країни та поклик його почула вся планета. Пошепки промовляєш: «Чорнобиль» і це означає «біжи!».
Біля Пам’ятника жертвам Чорнобильської катастрофи вшановано пам’ять героїв-рятувальників.
Сьогодні особливо важливо єднатися, засвоювати попередній досвід та озброювати молоде покоління знаннями, щоб не повторювати минулих помилок. А не повторювати – означає пам’ятати! Шануймо тих, хто поклав своє життя до вівтаря суспільної безпеки та добробуту! Та цінуймо тих, хто бореться за мир сьогодні!

   У рамках форуму був проведений круглий стіл “Молодь – за безпечний світ”. Кожен мав можливість висловити свою думку на рахунок майбутнього розвитку Руху, показати фото та відеоматеріали досягнень обласного відділення. Прийняли резолюцію про необхідність підтримки та розвитку основ безпеки та життєдіяльності, належного викладання в учбових закладах предмету тощо.

     Учасники форуму мали можливість взяти участь у тренінгах з радіаційного захисту та гасіння пожежі; надання першої домедичної допомоги, у тому числі у разі виникнення мінно-вибухової травми та транспортування постраждалого; евакуації людей та дій за сигналом тривоги; з правил поведінки у разі знаходження вибухонебезпечних та підозрілих на вибухонебезпечні предметів, по зниженню ризиків від мін та вибухонебезпечних пережитків війни; дій в умовах виникнення або загрози терористичного акту, психологічної підготовки.

     Також бажаючі мали змогу пройти 12-годинний Курс навчання з надання першої допомоги за програмою Товариство Червоного Хреста України, з отриманням відповідного сертифікату. Тренінги проводили тренери та інструктори Товариства Червоного Хреста (командир Київського загону швидкого реагування Червоного Хреста Семків Володимир, командир Лисичанського загону швидкого реагування Червоного Хреста Костиря Петро, заступник командира Фастів Іван, командир 1 ланки Глєбов Арнольд). За підсумками триденних занять сертифікати отримали 30 осіб з різних областей України.
На завершення Форуму усі учасники взяли участь у ході  до алеї  Героїв Небесної Сотні, поклали квіти та хвилиною мовчання вшанували справжніх патріотів нашої України. Згодом стали учасниками  акції по благоустрою на вулиці Інституцькій.
Спілкуючись з учасниками форуму можна сміливо зробити висновок, що такі заходи потрібно, адже кожен з учасників почерпнув те необхідне кожному з нас.
Як зазначив тренер Ківерцівської команди “Школи безпеки та виживання” (ТИВЕР) Юрій Тананайський: “Надзвичайно приємно, що такі заходи проводяться, адже вони дають можливість молоді дізнатися про ті події, що відбулися, навчити виживати та надавати допомогу в екстремальних ситуаціях. Тому від імені Волинської команди висловлюю щиру подяку – Негрієнко А. О. перш за все за запрошення, надання можливостей молоді розвивати та вдосконалювати свої навички.”

Микола Озюк та Анастасія Дем’янчук,

активісти та волонтери ВГДР «Школа безпеки»

s3EERArO9yA-NDbiqBazRIpGfeJd1qrec

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *