Ківерцівська команда «Тивер» Волинського відділення ВГДР “Школа безпеки” навчала луцьких студентів вмінню надання невідкладної допомоги

Безымянный 16 березня  2016 року вихованці Волинського відділення ВГДР “Школа безпеки” Ківерцівської команди «Тивер» , у складі  Дем’янчук Анастасії, Хижуна  Едуарда, Охоцького Дмитра та Поповича Дмитра  під керівництвом Тананайського Юрія , у рамках методичного тижня циклової комісії викладачів природничих дисциплін провели відкрите практичне заняття з основ медичних знань на тему: «Правила надання першої медичної допомоги” у  Луцькому педагогічному коледжі.

Лекція проводилася з метою отримання знань молодих майбутніх педагогів  з основ медицини , адже значною групою травмувань є так звані “шкільні травми”, або травми, що завдають собі діти перебуваючи у школі. Встановлено, що такі травми становлять близько 20% усіх дитячих травм. Це означає, що кожний 5 нещасний випадок трапляється у школі.
Заняття складалося з теоритичної та практичної частин. Майбутні вчителі отримали можливість навчитися першої медичної допомоги при отруєннях, опіках, обмороженнях, вивихах та переломах, при розладі дихальних шляхів та втраті свідомості, утоплені.
Волонтери «Школи безпеки» навчили всіх бажаючих студентів порядку виконання реанімаційних заходів: штучного дихання та непрямого масажу серця за допомогою спеціального манекена. Найбільш активні мали змогу практично перевірити щойно здобуті знання на практиці.
Загалом у навчальному заході взяли участь понад 50 студентів та 5 викладачів.

 Програма показових та навчальних занять триває, волонтери та активісти «Тивера» мають на меті охопити чим більше навчальних закладів  з  метою показати як важливо вчасно та правильно прийти на допомогу.

    В Україні, як і в цілому світі, проблема безпеки та виживання дітей і підлітків в умовах дії шкідливих та небезпечних факторів, а також зміцнення та збереження здоров’я дітей і молоді має бути пріоритетними завданнями держави. Особливо тепер коли наша країна знаходиться фактично у стані війни, де в окремих регіонах щодня гинуть та травмуються десятки людей в тому числі діти та підлітки. Тому безпека життєдіяльності дитини, її уміння захистити себе в оточуючому середовищі була і залишається актуальним питанням.

   За даними МОЗ України 500/0 хворих помирає, не дочекавшись “швидкої допомоги”. Цю цифру можна скоротити до 300/0, якщо навчати населення азам першої невідкладної медичної допомоги.

Анастасія Дем’янчук  активіст та волонтер Ківерцівської районної

дитячої громадської організації  «Школа безпеки та виживання « ТИВЕР»»

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *