І все-таки ми це змогли…

IMG_4456З 7 по 16 липня в Республіці Білорусь, на базі  ліцею при Гомельському інженерному інституті МНС проводився XIVМіжнародний зліт юних рятувальників-пожежних.

У цьому році Україну мала змогу представляти команда Волинського відділення ВГДР «Школа Безпеки» ««Тивер»-школа безпеки та виживання» з міста Ківерці Волинської області.

У складі команди :Охоцький Дмитро,Хижун Едуард, Попович Дмитро, Акініна Дарія, Серебряк Марія,Новосад Анна , Дем’янчук Анастасія, під керівництвом Тананайського Юрія Володимировича, Тананайської Людмили Василівни та Поповича Богдана Михайловича.

У зльоті прийняли участь 12 команд з Азербайджану,Білорусії, Болгарії,Грузії,Італії,Казахстану,Литви,Латвії,Польщі,Росії, Сербії та України.

Програма   змагань була досить насиченою та передбачала багато різних конкурсів , спортивних змагань, надання першої долікарської допомоги.

У  перший день учасники мали можливість  ознайомилися з територією   ліцею. Сучасна спеціалізована техніка та устаткування, навчальний центр з різноманітними класами та кабінетами різної тематики, спортивні споруди, стадіони, басейн тощо все це знаходиться у дивовижному сосновому лісі.

Закінчився  перший день великим  і красивим багаттям в рамках заходу «Дружба не знає кордонів» на стадіоні ліцею. Учасники представляли свої команди, ділилися хорошим настроєм, знайомились, обмінювалися новими враженнями, співали і танцювали.

8 липня відбулося урочисте відкриття ХIV Міжнародного зльоту юних рятувальників-пожежних. Відкрив змагання Міністр з надзвичайних ситуацій генерал-лейтенант внутрішньої служби Володимир Олександрович Ващенко. В рамках відкриття на сцені актового залу Ліцею відбувся концерт, участь в якому приймали творчі колективи і артисти Гомельщини. Після урочистостей були накриті солодкі столи для юних рятувальників і ми мали можливість смакувати місцевими смаколиками.

У першій половині наступного дня команди приймали участь у не залікових спортивних заходах: «Командний дартс» , де учасникам потрібно було набрати найбільшу кількість очок, кидаючи по три дротики підряд. Також пройшов турнір по мініфутболу серед країн-учасниць.

У першому матчі між командами Азербайджану і України, наші хлопці святкували перемогу з рахунком 3:0, але вже у другому матчі українці вибули, програвши італійцям з рахунком 1:2. Ввечері відбувся один з найяскравіших та творчих конкурсів Міжнородного зльоту – «Візитна картка», де потрібно було представити свою державу, розповісти про команду та діяльність організації юних рятувальників.  Виступ нашої команди був одним з найяскравішим  та ефектним, відповідно до умов проведення і критеріїв, та журі присудила лише  4 місце.

10 липня зліт продовжився не менше динамічним видом «Туристична смуга», в якому командам необхідно було продемонструвати свою фізичну підготовку та командні дії, долаючи перешкоди за допомогою спеціального туристського спорядження. Новинкою для нас була стрільба з пневматичної гвинтівки, хоча в процесі підготовки ми мали можливість відпрацювати навички та техніку стрільби та помилки під час подолання були суттєвими, витрачали час на додаткові патрони та мали штрафні секунди, які і відіграли роль у підсумку даної дистанції. Знову ми зайняли почесне 4 місце.

У цей  вечір проходив конкурс «Міс Міжнародного зльоту», українка Анастасія Дем’янчук гідно представила нашу країну та завоювала титул «Міс Грація». Отримавши подарунки, диплом та масу емоції.

У понеділок , 11 липня пройшла  досить складна та динамічна дисципліна     « Пожежна естафета». Учасникам зльоту потрібно було подолати 200-метрову смугу з перешкодами , правильно одягнути бойовий одяг, перенести манекен на ношах та за допомогою двох стволів з високим тиском залити 5 літрів води у мішень. На даному етапі лічені секунди розділили команди за місцями, допустивши кілька прикрих помилок ми опинилися аж на 7 місці.

Ввечері відбувся конкурс «Містер Міжнародного зльоту», де Охоцький Дмитро виборов титул «Містер Впевненість».

Організатори зльоту наступного дня для усіх юних рятувальників зробили  відпочинок у вигляді екскурсійно-розважальної програми. Вони змогли відвідати Ветковский музей старообрядництва і білоруських традицій ім..Ф.Г.Шклярова, а також пограти у гру «Лазертаг».

13 липня в   пройшов один з найвідповідальніших видів, який давав можливість покращити турнірне становище « Надання першої медичної допомоги». Проводився з метою закріплення теоретичних знань і практичних навиків юних рятувальників-пожежних з надання першої допомоги. Командам було запропоновано вирішувати різні ситуаційні задачі з порятунку постраждалих, їм довелося проводити серцево-легеневу реанімацію , а також показати свої навички у накладанні різних пов’язок, транспортування потерпілого. Традиційно учасники нашої команди впевнено почували себе у даному випробуванні і як наслідок ми здобули ІІ місце, поступившись місцевій команді всього кількома секундами.

14 липня пройшов спортивний конкурс «Спортландія « Разом до перемоги». У конкурсі приймали участь усі члени команди почергово долаючи певні перешкоди. На даній дистанції потрібно було демонструвати свою координацію, спритність та уважність. У підсумку  ми знову здобуваємо  4 місце.

Після обіду усіх очікував не менш цікавий конкурс «Newspaper-Billboard». Необхідно було на протязі 3 годин намалювати ескіз білборда, як швидкого і простого спосібу  передачі інформації. Нашу роботу  було оцінено 4 місцем.  Ця цифра виявилась досить вдалою. Особливих збоїв по видам та конкурсам не було тому загальний залік виявився досить пристойним.

Вже 15 липня на урочистому закритті  XIVМіжнародного зльоту юних рятувальників-пожежних було названо трійку переможців та призерів. Чемпіонами стали учасники білоруської команди, друге місце здобули юні рятувальники з Грузії, а замкнула трійку лідерів команда України (з невеличкого районного центру м.Ківерці Волинської області). Відзначимо , що у нас була наймолодша команда за віком.  На сцені Міністр МНС республіки Бірорусії Володимир Ващенко та інші високопосадовці вшанували всі без виключення команди та  учасникам були вручені цінні подарунки та призи. Відповідно переможці та призери отримали ще  медалі та кубки . Додатково з кожною командою були фото сесії та слова привітань.

Після урочистого закриття була проведена прес-конференція за підсумками зльоту, де керівники команд мали можливість висловити свої пропозиції та враження.

Ранок 16 липня був емоційно важким адже потрібно було прощатись з ліцеєм, друзями. Сльози , спогади, селфі все це вже історія. На останок учасники мали можливість обмінятись сувенірами. Оргкомітет приготував ще один сюрприз, а саме відеоролики та велику кількість фоток. Все це будемо неодноразово переглядати та згадувати. Організатори – це неймовірно щирі та привітні люди на протязі всього зльоту опікувались нами немов як у дитячому таборі. Вирішували всі питання, які виникали  під час у часті у змаганнях , в побуті. За кожною делегацією був закріплений відповідальний, у нас це був Іскренков Дмитро Миколайович. Наша команда дуже вдячна за турботу та за якісні фото на згадку та багато хороших спогадів.

Хочемо слова подяки надіслати Голові ВГДР «Школа безпеки» Аллі Олегівні Негрієнко, яка повірила у нас і надала можливість прийняти участь у даному заході.

Звичайно без фінансової підтримки на даний момент відвідати іншу країну досить складно тому дякуємо Ківерцівській районній державній адміністрації, Ківерцівській районній раді, Ківерцівській міській раді, благодійному фонду Ігоря Палиці « Тільки разом» за придбання та пошиття спортивної форми, приватному нотаріусу Надії Кузьміч, Юрію Кулачеку, підприємцям  Ірині Величко, Ігорю Панасюку, Оксані Лебідь, активістам «Тивера» Дмитру Хмілевському та Валерію Оліферчуку. Частину коштів потрібно було витратити й батькам (документи, дозволи тощо).

Ще одна приємна несподіванка нас чекала на пероні залізничного вокзалу о 5 годині ранку під звуки духового оркестра  нас ще сонних зустрічали близькі та друзі!

Зарекомендувавши себе з відмінної сторони нас запросили в кінці вересня у м.Варна (Болгарія) на змагання з рятувальної справи та у наступному році у республікуАзербайджан.

Анастасія Дем’янчук

активіст «Школи безпеки», капітан команди «ТИВЕР»

IMG_4456 IMG_3652 IMG_3694 IMG_3926 IMG_4068 IMG_4459 to_ZikljSeQ IMG_4020

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *